Interneto portale customsclearance.net publikuotas naujas straipsnis/komentaras importo akcizų administravimo tema

Tarptautinės prekybos verslui, importuojančiam į ES bei Lietuvos Respublikos muitų teritoriją akcizais apmokestinamas prekes, neretai kyla klausimų dėl tokių mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo tvarkos bei momento.

Šis aspektas yra labai svarbus atsižvelgiant į tai, jog, vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymo nuostatomis, akcizų mokesčius administruoja net du skirtingi mokesčių administratoriai – Valstybinė mokesčių inspekcija ir Lietuvos Respublikos muitinė.

Akivaizdu, jog tokia situacija neretai sukelia iš pirmo žvilgsnio paradoksalių, bet kartu ir labai praktinių klausimų. Pavyzdžiui, kaip turėtų skaičiuojami akcizo mokesčiai, jei importuojate akcizines prekes, kurios vėliau buvo perdirbtos bei eksportuotos ir dėl šios priežasties turėtų būti atleistos nuo akcizo mokesčio? Kuri institucija – muitinė ar Valstybinė mokesčių inspekcija – ir kada turėtų taikyti atleidimą nuo importo akcizo mokesčio ir kuriuo momentu?  Ar muitinė turi teisę išieškoti importo akcizus, neatsižvelgdama į tolesnį importuotų akcizinių prekių likimą bei panaudojimą?

Siekiant atsakyti į šiuos klausimus 2021 m. rugsėjo mėn. Interneto portale mokesčių ir muitų teisės praktikams („Customs Clearance Made Clear“ / https://www.customsclearance.net) publikuotas naujas straipsnis/komentaras „Tinkamas importo akcizų administratorius teismų praktikos vertinimu: VMI ar muitinė?„.

Straipsnyje, remiantis naujausia Lietuvos vyriausiojo administracinio praktika bei išaiškinimais (pagal 2021 m. nagrinėtas mokestinių ginčų bylas), aptariami minėti probleminiai aspektai bei pateikiamos rekomendacijos kaip reikėtų elgtis ginčytinose situacijose, susijusiose su importo akcizų administravimu.

Su visa straipsnio versija galima susipažinti Interneto portale „Customs Clearance Made Clear“ (https://www.customsclearance.net) šioje nuorodoje:

https://www.customsclearance.net/lt/articles/tinkamas-importo-akcizu-administratorius-teismu-praktikos-vertinimu-vmi-ar-muitine

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *